ZÁVĚSNÉ MAGNETY S RUČNÍM A ELEKTRICKÝM OVLÁDÁNÍMPro manipulaci s kovovým nákladem je použití závěsných magnetů ideální. Zavěšení, přenos a odpojení je velmi rychlé a funkční. Zaměstná pouze jednoho pracovníka, který může zůstat v bezpečné vzdálenosti. Takový systém nemá potřebu manipulačního prostoru a mezi jednotlivými náklady nemusí zůstat žádný prostor. Nedochází k deformaci a stlačení.

Ruční magnety

  1. Série s ručním ovládáním do 200 kg
  2. Série s ručním ovládáním pro větší zátěž do 250, 500, 1000, 1500, 2000 kg
Jsou optimální pro zvedání rovných nebo kulatých kusů, mají jednoduché použití. Nový a zkrácený magnetický okruh společně s magnety o vysoké specifické energii dovoluje vysoké soustředění síly, což zaručuje vysoký bezpečnostní koeficient 1:3.

Elektricky ovládané magnety

Jsou systémy s permanentním magnetem a elektrickou polarizací pro manipulaci s těžkými břemeny. Zavěšení, přenos a odpojení je velmi rychlé a funkční a zaměstná pouze jednoho pracovníka, který může zůstat v bezpečné vzdálenosti, což je z hlediska bezpečnosti výhodné. Takový systém nemá potřebu manipulačního prostoru a mezi jednotlivými náklady nemusí zůstat žádný prostor. Nedochází k deformaci a stlačení.
Sdružování dvou nebo více základních modulů v jeden zvedací celek umožňuje udržet různé uspořádání pro různé typy aplikací, mezi nimiž, například:

  • jednotné zvedání balených plechů
  • zvedání vrstev polotovarů panelů s vnější teplotou do 450°C
  • zvedání trubek a kotoučů
  • jednotné zvedání trámů a profilů
  • zvedání vrstev železničních kolejí nebo kolejí pro jeřáb
  • celá řada dalších funkčních možností

ZPĚT
©Petr Šmelhaus, 2002